وبلاگ

ایده‌های بعدی برای پست‌های وبلاگ را از کجا بیاوریم؟

در 18 فوریه، 2016 توسط

چه وبلاگ‌نویس تازه کار باشید چه وبلاگ‌نویس با سابقه، همیشه پیدا کردن ایده ی بعدی برای پست وبلاگ یکی از سخت‌ترین کارهاست. برای پست بعدی وبلاگ خود همیشه باید ایده‌هایی جدید را در نظر داشته باشید تا بتوانید کاربر را متقاعد به خواندن کنید. اما این ایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را باید از کجا پیدا کرد؟ آیا در جایی این ایده‌ها را می‌فروشند؟ در این مقاله به چگونگی پیدا کردن ایده برای نوشتن پست‌‌‌های بعدی وبلاگ خواهم پرداخت.

  • انجمن‌های داخلی و خارجی

انجمن‌ها از آن مکان‌‌‌‌‌هایی هستند که به راحتی می‌توانید ایده‌های بعدی برای پست‌های وبلاگ‌تان را پیدا کنید. در انجمن‌ها معمولا کاربران مسائل و مشکلات خود را مطرح می‌کنند و شما می‌توانید از دل این مشکلات کاربران، ایده‌هایی را برای مطالب بعدی وبلاگ استخراج کنید. انجمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های داخلی و خارجی بسیاری در موضوعات مختلف در حال حاضر فعال هستند که از بهترین آن‌‌‌ها میتوان به Ted Talks اشاره کرد. تد تاکس حاوی سخنرانی‌هایی از کارآفرینان و موسسان استارت‌‌‌‌آپ‌های کوچک و بزرگ است که با مشاهده‌ی ویدئوهای سخنرانی آن‌ها، به راحتی می‌توانید ایده‌‌های بعدی برای پست‌های وبلاگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌تان را پیدا کنید.

  • گوش کردن به فایل‌های صوتی

گوش کردن به فایل‌های صوتی و پادکست‌‌ها نیز می‌تواند الهام بخش پست‌‌های بعدی وبلاگ‌تان باشد. فایل‌های صوتی و شنیداری، ذهن شما را درگیر خود کرده و اگر کمی تیز و فرز باشید به راحتی می‌توانید از سخنان فردی که در حال گوش دادن به صدای او هستید ایده‌های بعدی را برای نوشتن کسب کنید. فایل‌های صوتی شامل کتاب‌های صوتی، پادکست‌ها، مکالمات عمومی و قرار گرفتن در میان مردم و شنیدن حرف‌های به اصطلاح کوچه بازاری می‌باشد.

  • بخوانید

خود من با خواندن پست‌هایی که در ژورنال‌های خارجی و داخلی نوشته شده‌اند بسیاری از ایده‌ها را برای نوشتن پست‌های بعدی وبلاگم بدست می‌آورم. با مطالعه‌ی پست هایی که دیگران در وبلاگ‌شان نوشته‌اند شما نیز سعی خواهید کرد در نقد آن پست یا در موضوعی همسو با آن مطلبی را به رشته‌ی تحریر در آورید. مثلا شما می‌توانید با خواندن پست «آیا ساعت اپل تفاوت طبقاتی را در لایه علاقه‌مندان فناوری، برجسته نمی‌کند؟!» در وبسایت ۱ پزشک، مطلبی در نقد آن بنویسید. شیوه‌ی خواندن مطالب سایر وبلاگ‌نویس‌های و کسب های ایده‌هایی جدید برای مطالب وبلاگ یکی از روش‌های رایج در میان بسیاری از وبلاگ‌نویسان حتی وبلاگ‌نویسان پر سابقه است.

برای اینکه مطالب وبلاگ‌های ارزشمند و پر محتوا را از دست ندهید می‌توانید از فید آن‌ها استفاده کرده یا اگر از مطلبی خوشتان آمد ان را در سایت‌هایی مانند پاکت ذخیره کنید تا در وقت فراغت آن را بخوانید. خواندن کتاب‌ها و مجلات در موضوعات مختلف نیز می‌تواند به شما ایده‌هایی برای مطلب بعدی وبلاگ‌تان بدهد.

  • از کاربرانتان بپرسید

شما برای که می‌نویسید؟ خوب معلوم است! کاربرانتان. پس چون شما برای انها می‌نویسید از آن‌‌‌‌ها بپرسید برای فردا از شما انتظار دارند که چه مطلبی را روی وبلاگ بیاورید. معمولا چون خوانندگان وبلاگ از زاویه‌ی دید دیگری به وبلاگ شما نگاه می‌کنند، بهتر می‌توانند به شما بگویند که چه مطلبی را بنویسید. این نظر خواهی را می‌توانید در قالب یک پست یا یک نظرسنجی در وبلاگ انجام دهید.

  • پیاده‌روی کنید یا بدوید

در هنگام راه رفتن یا پیاده‌روی کردن فعالیت مغز شما افزایش می‌یابد. پس اگر شما در هنگام راه رفتن یا دویدن به مطالبی که در ذهنتان است شکل دهید به راحتی می‌توانید از آنها پست‌های بعدی را استخراج کنید. در هنگام راه رفتن نیز می‌توانید به یک موسیقی آرام گوش دهید و از گوش دادن به موسیقی‌های تند خودداری کنید زیرا در این صورت مغز شما تمرکز لازم را از دست می‌دهد.

من معمولا پست‌های بعدی وبلاگ را از این روش‌ها بدست می آورم. شما چطور؟

اگر نوشته‌ای که خواندید مفید بود، آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

جستجو های انجام شده در سایت را فراموش نکنید.
اگر دقت کرده باشید، بسیاری از مطالب سایت در نگاه اول از دید کاربران مخفی است و اگر نوار جستجو سایت فعال باشد و در جای مناسب قرار گرفته باشد. کاربران برای پیدا کردن مطالب مورد نظرشان از آن استفاده میکنند.
این جستجوها ایده های خوبی هستند که به شما نشان می دهند، دقیقا کاربران به دنبال چه چیزی هستند.خب، منتظر چه هستید. شما به بانک بزرگی از کلماتی، دسترسی دارید که مخاطب به دنبال آن میگردد، شروع کنید بهترین ها را گلچین کنید و پست جدیدتان را بنویسید.

راه حل وردپرسی:
پلاگین های زیادی هستند که در وردپرس این کار را برای شما انجام میدهند ولی من در اینجا میخواهم از پلاگین Search meter نام ببرم. کار این پلاگین ثبت و نمایش این جستجوها است.

حتما برای سایر سیستم های مدیریت محتوا راه کاری میتونی پیدا کنی.

شما چه دیدگاهی دارید؟

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند