وبلاگ

حفظ مخاطب به شیوه تیلور سوئیفت

در ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ توسط

شاید لازم نباشد که اهمیت حفط مخاطبان در کسب و کار را برای شما یادآور شوم. این مخاطبان و مشتریان هستند که می‌توانند شما را به اوج برسانند و یا شما را یک شبه از عرش به فرش فرود آورند. اهمیت حفظ مخاطب در هر کسب و کاری از درجه اهمیت ویژه ای برخوردار است اما درک مفهوم حفظ مخاطب و عمل به این درک دو داستان کاملا متفاوت هستند.

هر کمپانی بسته به نوع فعالیت و ابزاری که در اختیار دارد، اقدام به حفظ مخاطبان می‌کند. مهم ترین عاملی که میتواند در حفظ مخاطب موثر باشد، خدمات رسانی خوب و ایجاد تجربه ی یک خرید خوب از طرف شماست. در این مقاله می‌خواهم نگاهی داشته باشم به شیوه های حفظ مخاطب از دیدگاه کسی که بر هنر و صنعت تسلط دارد. تیلور سوئیفت.

تیلور سوئیفت را همه ما می‌شناسیم. خواننده مطرح و سرشناس پاپ امریکایی با میلیون دنبال کننده در فیس بوک و توییتر و اینستاگرام. اما به راستی او چگونه توانسته برای مدتی طولانی این طیف عظیم از مخاطبان را در گرد خود نگه دارد؟ خیلی ها موفقیت تیلور سوئیفت را در خوانندگی مدیون سبک خوانندگی او و زمانی که او برای هر آلبومش صرف میکند می‌دانند. اما در دنیای کسب و کار بسیار متفاوت تر از دنیای موسیقی است که تیلور سوئیفت بر آن حکم فرمایی می‌کند.

Jerry Jao بنیان گذار یک مرکز علم نگهداری، به تازگی در قالب یک مقاله به راز های تیلو سوئیفت و گروهش در حفظ مخاطبان پرداخته است. اولین چیزی که او به بدان پرداخته است کمپین #Taylurking است که طرفداران تیلور سوئیفت عکس های خود را همراه با آلبوم های جدید تیلور سوئیفت در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. بعد از اینکه عکس ها به اشتراک گذاشته شدند، خانم سوئیفت تعدادی از این عکس ها را به صفحات خود در شبکه های اجتماعی مختلف منتقل ( re-post) میکند. او حتی از برخی از اطلاعات بدست امده توسط  #Taylurking برای ارسال هدایا به بعضی از طرفداران استفاده میکند.

استفاده از این تاکتیک ها فقط در گرو یک ارتباط صمیمی بین تیلور سوئیفت و طرفدارانش است. شما هم به عنوان مدیر یک کسب و کار باید سعی کنید ارتباطی دوستانه و صمیمی را با مشتریانتان برقرار کنید. حتی اگر برند شما بر خلاف تیلور سوئیفت یک برند شخصی نیست، باز هم ابزار هایی به نام شبکه های اجتماعی در خدمت شما هستند که میتوانید بطور مستقیم با مشتریان تعامل داشته باشید. به مشتریان نشان دهید که برای آنها اهمیت قائلید.

Jerry Jao در ادامه می‌گوید که راز اصلی حفظ این طیف از مخاطبان در طی گذار، تاکید تیلور سوئیفت بر خوش به عنوان برند تجاری اصلی بوده و هنر موسیقی  او در رده بعدی قرار دارد.

به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها/سوالات کاربران

یکی از قشنگ ترین کار های تیلور سوییفت در زمانی که داشت با افول مواجه می شد جمع آوری آلبوم ها از آیتیونز و و منتقل کردن اون ها به اسئاتیفای بود. این حرکت به نوعی خودش یه کمپین تبلیغاتی بود که تونست هم هشتگ رو دوباره زنده کند و هم قرار دادی بسیار بهتر با اسئاتیفای ببندد. و خودش را دوباره در صدر اخبار قرار دهد.

جالب بود
سپاس

حرف نداشت

شما چه دیدگاهی دارید؟

    لطفا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • لطفا دیدگاه/سوال خود را با زبان و کی‌برد فارسی ارسال کنید
  • لطفا از تبلیغ مستقیم وب‌سایت خود خودداری کنید
  • نظراتی که با چیزی به جز نام ارسال شده باشند تایید نخواهند شد حتی اگر مفید باشند